Search
  • יעל זמלר

כן, אתם זקנים! הטיק טוק מתחזק ואני כאן כדי להסביר

Updated: Aug 3, 2020

בכל פעם שיוצאת לעולם רשת חברתית חדשה, אנחנו ממהרים לצקצק, נדהמים מכמה רדוד זה יכול להיות, ולאן זה עוד יכול להידרדר. פעם הייתה ספרות, פואטיקה. היום- אנשים מחליקים על בננה, מוסיפים על זה אפקטים והופכים לכוכבי רשת. זה אולי מגוחך, זה אולי נשמע ציני מאוד. ואם אתם חושבים ככה- אתם צודקים! איפה שיש אנשים- יש גם שיווק: כבעלי עסק, או אנשים שרוצים להרוויח כסף מפרסום ברשתות החברתיות, גם אם אתם לא מתחברים לטיק טוק וזה לא הביא אתכם לתובנות על מהות חייכם, אתם לגמרי יכולים להפיק תועלת מהמדיה. למה? מכיוון שהטיק טוק היום חושף אתכם למספר צופים שלא יאמן ולא תגיעו אליו בפייסבוק או באינסטגרם לעולם, אלא אם אתם ביונסה. (שגם היא כנראה מקבלת יותר צפיות בטיק טוק)

אז עכשיו כשהבנו קודם כל שאנחנו זקנים (כי יותר מגיל תיכון במונחי סושיאל זה זקן) בואו נבין איך לנצל את החכמה והזקנה לטובתנו!

פחות זה יותר:

אז מה עושים בטיק טוק? רוקדים, עובדים על אנשים, מחליפים בגדים, מנסים מוצרים, עושים ליפסינג קומי לדמויות ושירים, ובעיקרון עושים מה שרוצים כל עוד לא עברנו את ה-15 שניות. מבחינת טכנית אפשר להעלות סרטון באפליקציה עד 60 שניות. אבל לא מומלץ לעשות את זה כי זה "חופר". (אהבתם איך הכנסתי אתכם לסלנג שלהם?) בני כמה הגולשים? זה בהחלט נכון שטיק טוק התחילה כפלטפורמה לילדים ונוער, אך כיום בייחוד אחרי הסגר הארוך של הקורונה ברחבי העולם- מיליוני מבוגרים נסחפו אל הרשת, וטיק טוק נהייתה מקום שמכיל את כולם. בין היתר- גם את הקהל שלכם. בישראל יש בטיק טוק קהל של הורים, חיילים, סטודנטים, סבים וסבתות, משתמשים מהמגזר הערבי, החרדי, ומכלל גווני החברה, לכן בהחלט שווה להיות שם. כן להיות כמו כולם: מה שמדהים בטיק טוק הוא שהאפשרות להיות ויראלי ניתנת לכל אחד. לא צריך להיות מפורסם מראש כדי שסרטון שלך יגיע להרבה אנשים, ולא צריך להיות בעל פרופיל עם אלפי עוקבים כדי לקבל כמה מיליוני צפיות. כל מה שצריך זה להיות מעניין מספיק ולקפוץ לאנשים באקספלורר. איך קופצים לאנשים באקספלורר? מצטרפים לטרנדים שכוללים- שיר מסוים, כוריאוגרפיה מסוימת תחת האש טאג ספציפי, ליפסינג מסוים, או אתגר רשת. כל אחד מהדברים האלה יזהה את התוכן שלכם כרלוונטי לשאר משתמשי טיק טוק ויאפשר אפילו לאדם עם 10 עוקבים לקבל 100,000 צפיות על סרטון. כדי לדעת מה מעניין כרגע אנשים במדינה שלכם כל מה שצריך הוא לגלול את האקספלורר ולראות מה הטרנדים שהולכים עכשיו. אם יש שם נהר של צפיות, עדיף לנו לזרום עם הזרם :) אז איך מרוויחים מזה כסף: אחרי שהבנתם איך עובדת המדיה, תוכלו לנצל אותה לטובתכם בכמה שיטות:

  1. שיר טיק טוק שמוכר את המוצר שלכם- הוציאו שיר משלכם והעלו אותו לטיק טוק, השיר כמובן צריך להיות כיפי ומשהו שאנשים ירצו לרקוד לצליליו, או לחלופין קורע מצחוק שאנשים ירצו לדבב. מבחינה חוקית- אסור לכם למכור מוצר עם שיר קיים בטיק טוק שאין לכם זכויות יוצרים עליו! לכן חשוב מאוד לבדוק את הנושא הזה לפני שאתם מעלים סרטונים עם שירים. כמובן-- אם את קוסמטיקאית בעלת עסק קטן סביר להניח שאף אחד לא יבוא אלייך בטענות. אם יש לכם מותג קצת יותר גדול מזה כדאי להיזהר.

  2. אתגר טיק טוק שמשתמש במוצר שלכם- חשבו על אתגר מפתיע, קליט, מקורי שיראה לגולשים את המוצר. למשל- אם אתם בעלי בוטיק אופנה העלו אתגר של מעבר מפיג'מה לבגדים של אירוע ערב. כמובן, אם אתם רוצים לוודא שאתגר הטיק טוק שהכנתם באמת יתפוס ברשת תצטרכו לגייס אליכם כמה טיק טוקרים ויראליים שיהיו מוכנים להתחיל את האתגר ולהעלות אותו בפרופיל שלהם. כמותג קשה מאוד להחדיר אתגר חדש לרשת, לעומת אדם פרטי.

  3. כוריאוגרפיה שמשתמשת במוצר שלכם- לא צריך להיות רקדן מיומן כדי לחשוב על כמה תנועות קלות לביצוע שימחישו שימוש במוצר- למשל מריחת מסיכת פנים, אודם, שתיית משקה, נעילת נעל או כל מוצר פיזי שאפשר לשלב בתוך ריקוד וליצור משהו קליט ונחמד.

  4. חברו את הפרופיל בטיק טוק לפרופיל באינסטגרם! הנכס הכי זמין והכי חשוב לפרופיל העסקי שלכם הוא הטראפיק. יש כל כך הרבה טראפיק בטיק טוק, שמספיק שאחוז אחד מזה יכנס אליכם לפרופיל ויחליט לעקוב אחריכם באינסטגרם- עשיתם את שלכם. שם יהיה לכם הרבה יותר קל לכוון אותו לרכישה ולהראות לו תכנים אינפורמטיביים. אם החלטתם שהמטרה העיקרית שלכם בטיק טוק היא צינור טראפיק לאינסטגרם- תרגישו חופשי להעלות כמה שיותר תכנים שיהיו רלוונטים לקהל שלכם ויבדרו אותם כדי למשוך אותם ללינק בפרופיל. בהצלחה!

2 views0 comments

Recent Posts

See All

מה כדאי להעלות לפיד בימי קורונה?

מצד אחד, זה לא מרגיש בנוח לשווק את עצמכם כשבארץ ובעולם כולם נמצאים במצב חירום אמיתי. אבל מצד שני- בגלל שכולם נמצאים בבית ומשעמם להם זו ההזדמנות הכי טובה שלכם לייצר תוכן שיעלה לקהל שלכם חיוך, יעביר את